4 maçta 8 puan topladı, Hataylının gönlünü fethetti

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Özhan Pulat, takımın ligde kalmasını sağlayan Çaykur Rizespor maçının ardından değerlendirmelerde bulundu. Galibiyeti ve kümede kalma başarısını depremzede Hatay halkına armağan ettiklerini söyleyen 39 yaşındaki genç teknik adam, Hatay’ın yüzünü güldürmüş olmanın kendisi için en büyük prim ve sözleşme olduğunu dile getirdi.

Volkan Demirel’in görevi bırakmasının ardından ligin bitimine 4 maç kala, umutların azaldığı bir ortamda takımın başına geçen Özhan Hoca 4 maçta 2 galibiyet 2 beraberlik alarak 8 puan topladı ve takımı ligde tutmayı başardı.

BURAYA PROBLEM ÜRETMEYE DEĞİL, ÇÖZÜMLER BULMAYA GELDİM

Pulat, “Mustafa Kemal Atatürk, ‘Hatay benim şahsi meselemdir’ dedi. Hatay, bir Nijeryalı’nın, Kongolu’nun, Cezayirli’nin, Fransız’ın, Trabzonlu’nun, Batmanlı’nın ve takımdaki tüm onurlu futbolcuların da şahsi meselesi oldu. Bu galibiyet, bugün konteynerlerde heyecanla bizi izleyen, dualar gönderen, 100 otobüs buraya gelen, buradan gelecek bir mutlu haber için gözyaşlarını tutamayan Hataylı hemşerilerime armağan olsun. O kadar mutluyum ki. İlk Gaziantep FK maçında dedim ki ‘Ben buraya problem üretmeye değil, çözümler bulmaya geldim. Bir gece 01.30’da açılan bir telefonla buraya sabah 06.00’da geldim. Hatay gerçekten hayatımda her zaman çok ayrı yeri olan ve borçlu olduğum bir şehir. Hatay halkının yüzünü biraz güldürebildiysem, biraz acılarını unutturabildiysem benim için en büyük prim de sözleşme de kariyer de bu. Bunun haricinde hiçbir şey umurumda değil. Bu galibiyet Hatay’a armağan olsun” diye konuştu.

Süper Lig’de kalan Hatayspor’da oyuncular ve teknik ekip, maç sonu büyük bir sevinç yaşadı. Oyuncular, teknik direktör Özhan Pulat’ı omuzlarda taşıdı. Haber: Sabahattin Atasoy

Foto: AA