AK Parti’de adaylar Cumartesi günü açıklanacak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Şubat Cumartesi günü Hatay’da olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay’a gelerek toplu konut teslimi ve 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi aday tanıtım toplantısına katılacak. Program saat 13.00’da Hatay Stadı yanındaki spor salonunda yapılacak.

Başta Antakya olmak üzere depremden en fazla hasar alan ilçelerde vatandaşlar için yapımı tamamlanan konutlarının teslimi için Hatay’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı törende ayrıca Hatay’da henüz açıklanmayan ilçelerdeki adayların isimlerini de açıklayarak 31 Mart öncesi adaylık düğümünü de çözmesi bekleniyor.

ÖNTÜRK’TEN VATANDAŞLARA DAVET

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programına herkesi davet etti. “Sayın Cumhurbaşkanımız Hatay’a gelerek Antakya Kapalı Spor Salonu’nda konutların teslimini gerçekleştirecek” diyen Öntürk, yaptığı açıklamada “İnşallah hızla Hatay’ımızda konutlarımızı tamamlayarak vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Bizim tek hedefimiz açta açıkta kimseyi bırakmamak. Tüm vatandaşlarımızı Cumartesi günü Antakya Kapalı Spor Salonu’nda Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da teşrif edeceği programa davet ediyorum” dedi.

Hatay’da şu ana kadar sadece Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklayan AK Parti’de ilçe belediyelerinde kimlerin aday gösterileceği Cumartesi günü netlik kazanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hatay programındaki diğer temasları ise yarın belli olacak. Haber: Sabahattin Atasoy