Altınözü 100’üncü yıl coşkusuna hazır!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği Cumhuriyet 100’üncü yılına giriyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü kutlamaları dolayısıyla Altınözü’nde ilk olarak 28 Ekim Cumartesi günü kaymakamlık, garnizon komutanlığı ve belediye başkanlığı çelenkleri Tacettin Sürmeli Parkı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na sunulacak. Saat 13.30’da gerçekleşen olan çelenk sunma törenin ardından kutlamalar 29 Ekim Pazar günü Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert’in makamında tebrikleri kabul etmesi ve Altınözü İlçe Stadı’nda yapılacak programla devam edecek.

29 Ekim Pazar günü saat 10.00’da Altınözü İlçe Stadyumu’nda yapılacak olan törende Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından öğrencilerin ve halkın bayramı kutlanacak.

Saygı duruşunda bulunulması İstiklal Marşının okunmasının ardından Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapacak.

Daha sonra ilkokullar arasında yapılan şiir okuma yarışmasında birinci olan öğrenci şiirini okuyacak. Kutlama programı Merkez Anaokulu öğrencilerinin ront gösterisi ile devam edecek. Daha sonra liseler arasında yapılan kompozisyon yazma yarışmasında birinci olan öğrenci 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı temalı kompozisyonunu okuyacak.

Katıldıkları her yarışmada ilçeyi gururlandıran sonuçlara imza atan Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin karate gösterisinin ardından Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin Çuval ve Halat Çekme Yarışmaları gerçekleşecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda derece elde öğrenciler için düzenlenecek ödül töreninin ardından ilçede görev yapan müzik öğretmenleri tarafından hazırlanan Cumhuriyet Konseri icra edilecek. Konserin ardından ilçe stadındaki kutlama programı sona erecek. Haber: Sabahattin Atasoy