Altınözü 2. Kitap Fuarı kapılarını yarın açıyor

Vatandaşlar yarın saat 13.30’da açılışı yapılacak olan kitap fuarını 26 Mayıs’a kadar 10.00 ile 21.00 saatleri arasında ziyaret edebilecek

 

Altınözü’nde bu yıl 21-26 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan 2. Kitap Fuarı yarın açılacak. Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı eşliğinde bugün saat 13.30’da Altınözü 15 Temmuz Milli İrade Parkında Geleneksel Altınözü 2. Kitap Fuarı açılışı gerçekleştirilecek.  Fuara yazarlar Sinan Yağmur, Serdar Tuncer, Dilek Cesur, Tarkan Köylü, Semine Çemrek, Mahmut Özkaca ve TV sunucusu İkbal Gürpınar katılacak.

Altınözü 2. Kitap Fuarı, Zeytindalı Mahallesi’nde yer alan 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda düzenlenecek. İmza ve söyleşi etkinliklerinin adresi ise Altınözü Belediyesi Konferans Salonu’nu olacak.

Fuarın ilk günü olan 21 Mayıs Salı gününde yazar Sinan Yağmur saat 20.00’da okurlarıyla buluşacak. Fuarın ikinci gününde ise bu kez Serdar Tuncer okurlarıyla bir araya gelecek. Tuncer’in imza ve söyleşi programı saat 13.00’da başlayacak.

23 ve 24 Mayıs tarihlerinde Tarkan Köylü’nün katılım göstereceği kitap fuarında, 24 Mayıs Cuma günü saat 13.30’da TV sunucusu İkbal Gürpınar ve yazar Semine Çemrek vatandaşlarla söyleşi programında bir araya gelecek. Yazar Mahmut Özkoca ise 22-23-24 Mayıs tarihlerinde liselerde öğrencilerle bir araya gelecek.

Tüm vatandaşları yarın açılışı yapılacak olan kitap fuarına davet eden Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, “Geleneksel Altınözü 2. Kitap Fuarı’nın açılışını 21 Mayıs Salı günü Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı eşliğinde saat 13.30’da Altınözü 15 Temmuz Milli İrade Parkında gerçekleştireceğiz. Buram buram kitap kokan fuarımızda birbirinden değerli yazarlarımız vatandaşlarımızla buluşacak. Fuarımızı eğlenceli etkinlikler ve sürpriz dolu hediyelerle renklendireceğiz. Tüm gençlerimizi, tüm kitapseverleri 21-26 Mayıs tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Altınözü Belediyesi 2. Kitap Fuarı’na davet ediyorum” sözlerini kullandı. Haber: Sabahattin Atasoy