Altınözü’nde yetim ve öksüz çocuklar piknikte buluştu, gönüllerince eğlendi

Hatay Valiliği tarafından başlatılan Yüreğimizdeki Işık Projesi kapsamında Altınözü’nde öksüz ve yetim çocuklar için bir eğlence programı düzenlendi.  Altınözü Kaymakamlığı, Altınözü Belediyesi, Altınözü Sosyal Hizmet Merkezi ve ilgili kurumların işbirliği ile ilçeye bağlı Akdarı Mahallesi’nde bulunan Hz. Mikdat Makamı bölgesindeki mesire alanında düzenlenen etkinliğe katılan çocuklar gönüllerince eğlendi. Etkinlikte çocuklar, şarkılar eşliğinde oyunlar oynadı, boyama etkinliği yaptı.

Çocukların yüzlerindeki tebessümün her şeye bedel olduğunu dile getiren Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, “Çok kıymetli bir proje kapmasında bu güzel günde çocukların gönüllerince eğlendiğini görmek bizi çok mutlu etti. Yerel yönetimler olarak öksüz ve yetim çocuklarımızı yalnız bırakmamak adına bu ve buna benzer programları hayata geçirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Hatay Valiliği’nin “Yüreğimizdeki Işık” projesi kapsamında düzenlenen etkinliğe yüzlerce öksüz ve yetim çocuk katıldı. Altınözü Belediyesi Gençlik Meclisi’nin renklendirdiği etkinliklerde çocuklar unutamayacakları anlar yaşadı.

Altınözü Belediyesi Gençlik Meclisi’nin hazırladığı programda çalan müziklerle çocuklar doyasıya eğlendi. Çocukların eğlencesine ilçe protokolü de katıldı ve renkli anlar yaşandı. Programın sonunda çocuklara tavuk döner ve köfte ekmek ikram edildi.

Programa Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert ve eşi Gökçe Sert, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ve eşi Meryem Sarı, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Sercan Demir, İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Ahmet Zümre, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güner, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Tolga Alkan, ilçe protokolü ve yüzlerce vatandaş katılım sağladı. Haber-Foto: Sabahattin Atasoy