Bakan Yerlikaya: Gözaltına alınan 474 kişinin 285’inin çeşitli suçlardan adli kaydı var

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Suriyelilere yönelik yapılan eylemler sonrasında 474 kişinin gözaltına alındığını ve bu kişilerden 285’inin göçmen kaçakçılığı, yaralama, uyuşturucu, yağma, hırsızlık, mala zarar verme, cinsel taciz, dolandırıcılık, parada sahtecilik, tehdit, hakaret, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma gibi çeşitli suçlardan adli kaydı olduğunu tespit ettiklerini açıkladı.

Vatandaşlara itidalli olma çağrısında bulunan Bakan Yerlikaya, hukuk dışı yollarla insanlara ve çevreye zarar verme suçunun işlenmemesi konusunda uyarılarda bulundu.

PROVOKASYONLARA GELMEYELİM, İTİDALLİ DAVRANALIM

Bu yaşananları millete ve devlete karşı komplo olarak değerlendiren Bakan Yerlikaya, “Kayseri’de meydana gelen çirkin olay sonrası ülkemiz genelinde bazı şehirlerimizde dün gece Suriyelilere yönelik provokatif eylemler gerçekleştirilmiştir.

Yasa dışı yollara başvurularak gerçekleştirilen provokatif eylemler sonrası 474 şahıs gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şahısların 285’inin çeşitli suçlardan (Göçmen kaçakçılığı, yaralama, uyuşturucu, yağma, hırsızlık, mala zarar verme, cinsel taciz, dolandırıcılık, parada sahtecilik, tehdit, hakaret, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma v.b.) adli kaydı olduğu tespit edilmiştir.

Kıymetli vatandaşlarım; provokasyonlara gelmeyelim. İtidalli davranalım.  Hukuk dışı yollarla, insanlara, çevreye ve mallara zarar vererek suç işlemeyelim. Devletimiz güçlüdür. Devletimize ve Milletimize karşı bu komploları kuranlar hak ettikleri karşılığı göreceklerdir” açıklamasını yaptı. Haber: Sabahattin Atasoy