Başkan Öntürk’ün sözleri gündeme damga vurdu:

“Belediyeler babamızın malı değil. Bugün bende olur yarın sende. Ama şehrin malı olur. Bu mantıkla bakabilirsek biz hızlı bir şekilde Hatay’ı kalkındırmaya gideriz. Bizde ayrı gayrı yok. Hatay’ımızı hep beraber kalkındıracağız”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Gökhan Yazgı’nın Hatay ziyaretine tüm ilçe belediye başkanlarını davet ederek hizmet taleplerini dinledi ve hükümete ulaştırdı. Toplantıda birleştirici ifadeler kullanan Öntürk’ün sözleri kamuoyu tarafından takdirle karşılandı.

Belediyelerin kimsenin babasının malı olmadığına vurgu yapan Başkan Öntürk, “Bizde ayrı gayrı yok. Hatay’ımızı hep beraber kalkındıracağız” dedi.

Tek hedefinin Hatay’ın 15 ilçesine adil bir şekilde hizmet götürmek olduğunu aktaran Başkan Öntürk, “Benim derdim merkezi hükümetle büyükşehir belediyesini entegre edip ayrım yapmadan tüm ilçe belediyelerimizi de sistemin içine katıp millete hizmet etmek. Belediye benim babamın malı değil senin de. Bugün bende olur, yarın sen de olur büyükşehir. Ama şehrin malı olur. Bu mantıkla bakabilirsek biz hızlı bir şekilde Hatay’ı kalkındırmaya gideriz. Ne senin bütçen burada hizmet etmeye yeter ne de benim bütçem. Hükümetimiz, bürokratlarımız, bakanlarımız çalışacak. Olabilecek işleri hemen hayat geçirmemiz lazım. Belediye başkanları olarak kaynağımız sınırsız değil. Taleplerinizi verin takip edin diyebilirdik. Hatay’ı bir bütün olarak ayağa kaldırmamız lazım. Onun için gelin taleplerinizi bildirin dedim. Arsuz’u Samandağ’ı turizme açmamız lazım. Bu mezbelelikten çıkmamız lazım. Dağlarımızda yayla turizmini açmamız lazım. Büyükşehir olarak ben önerilerimi söyledim. Antakya zaten açık hava müzesi olacak. Kültür merkezi olacak. İlçelerimizde de o bölgeyi en iyi başkanları bilir. Ver fikrini bütçemiz ölçüsünde planlamamızı yapalım. Şehrimizi adil bir şekilde kucaklayıp hizmet edelim. Meselemiz bu” ifadelerini kullandı. Haber: Sabahattin Atasoy