Başkan Sarı: Milletimizin dayanışma ruhuyla üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk yoktur

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, 6 Şubat depreminin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında depremin yol açtığı yaraların birlik ve beraberlik ruhu ile sarılacağını aktaran Başkan Sarı, milletimizin dayanışma içinde üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk olmadığını söyledi. Başkan Sarı, “6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin üzerinden bir yıl geçti. 11 ilimizi etkileyen on binlerce vatandaşımızı hayattan koparan bu büyük felaket hepimizi derinden sarstı. Depremin ilk saatlerinden itibaren devletimiz tüm kurum ve kuruluşlarıyla, imkanlarını seferber ederek yaraları sarmak için sahaya indi. Tüm Türkiye deprem bölgesi için seferber oldu. Bu büyük felaket bize gösterdi ki milletimizin dayanışma içinde üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk yoktur.

BİRLİK VE BERABERLİK RUHU İÇİNDE GELECEĞE UMUTLA BAKIYORUZ
Türkiye Cumhuriyeti tüm gücüyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, depremin yol açtığı yaraları sarmak için büyük bir azimle çalışmaya devam ediyor. Biz hem Altınözü’nde hem de Hatay’da hiçbir ayrım yapmaksızın birlik ve beraberlik ruhu içinde geleceğe umutla bakıyoruz.
Deprem sonrası yardım elini Altınözü ve Hatay’a uzatan tüm kişi ve kurumlara bir kez daha teşekkür ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle depremde yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Sevgi ve dayanışma ile bu zor günleri birlikte aşacağız” dedi. Haber: Sabahattin Atasoy