Başkan Sarı: Onlar konuşur, biz yaparız

Göreve geldiği günden bu yana Altınözü’nde önemli işlere imza atan ve ilçenin çehresini değiştiren Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Gittiği yerlerde ilçeye yapılan hizmetleri anlatan Başkan Sarı, yeni dönemde ilçede yarım kalan işleri de tamamlayacaklarının sözünü veriyor.

100 KİLOMETREYİ AŞKIN ASFALT

Vatandaşların daha iyi koşullara kavuşabilmesi adına 100 kilometreden fazla asfalt döktüklerini aktaran Başkan Sarı, “İlçemiz genelinde sorumluluk alanımızda olsun ya da olmasın vatandaşımızın ulaşımını kolaylaştırmak, yolların modernizasyonunu sağlamak adına 100 kilometrenin üzerinde asfalt döktük. Ulaşımın kolaylaşması ile ilçemizde ulaşılmayan mahalle kalmazken, vatandaşlarımız daha güvenli yollara kavuştu. İlçemizin ticari hayatı yolların kalitesi ile daha da arttı” dedi.

1 MİLYON METREKARE PARKE

İlçede ayrım yapmadan hizmet ürettiklerini ifade Başkan Sarı, ilçeye toplamda 1 milyon metrekare uzunluğunda parke döşendiğini söyledi. Başkan Sarı, “Ayrım yapmadan tüm mahallerimizi çamur ve çukurdan kurtarmak için yollarımızı parke taşları ile döşedik. Göreve geldiğimiz günden bu yana İlçemizdeki tüm mahallelerimize 1 Milyon metrekare uzunluğunda parke çalışmalarımızı tamamladık.

Önümüzdeki döneme dair parke çalışmalarını da programımıza dahil ettik” dedi.

ENEK OSB GÖÇÜ TERSİNE ÇEVİRECEK

Altınözü Enek Organize Sanayi Bölgesi hakkında da bilgi veren Başkan Sarı, bu projeyle istihdam sağlanacağını aktardı. Başkan Sarı, “Altınözü’müz bilir gerçek belediyecilik AK Parti’dir.

Onlar konuşur, biz yaparız. Genç nüfusu ile gurur duyduğumuz Altınözü’müzün gençlerine iş imkanı yaratacak, kentte tüm sektörlere katkı sağlayacak olan Organize Sanayi Sitesi’ni ilçemize kazandıracağız.  100’ün üzerinde işletmenin hayata geçmesi ile gençlerimizin ilçeden iş için göç etmelerini önleyerek göçü tersine çevirecek, ilçemize maddi manevi büyük katkılar sağlayacak OSB ile Altınözü’müz bölgenin yıldızı olacak” sözlerini kullandı. Haber: Sabahattin Atasoy