Bolat: Destek göremedik, İskenderunspor’u ya kapatacağız ya da devredeceğiz

İskenderunspor Kulüp Başkanı Hakan Bolat, yaklaşık 3,5 yıldır emek verdiği kulübü ‘destek göremediği’ için devredeceğini veya kapatacağını açıkladı.

Kulüp tesislerinde bir basın toplantısı düzenleyen Bolat, uzun zamandır kendi imkanlarıyla kulübü bir yerlere getirmeye çalıştığını ancak bundan sonra tek başına bu işi sürdüremeyeceğini ifade etti. Üzülerek de olsa kapatma kararını almaya mecbur kaldıklarını belirten Bolat; “Bu tesisleri kapatıp, elimizdeki futbolcuları satıp, belediyeye ait olan kulüp yerini teslim edeceğiz.

Kulübü satma veya kapatma kararını nasıl aldık anlatmak istiyorum. Birincisi, Türk futbolundaki maliyetler neredeyse 3-4 katına çıktı. Şu an bütün kulüplerde büyük sıkıntı var. Biz İskenderunspor’u 3. Ligden 2. Lige çıkardık. En iyi primleri verdik, en iyi otellerde kaldık. O zamanın parası 1 milyon 400 bin dolar gibi bir para harcadık.

Bugün küme düşmeyecek bir takım kurmanız için 2,5 milyon dolar para lazım. Benim artık kendim bu parayı bulma şansım yok. Yalan dolanla da işim olmaz. Yapabileceğimi yaptım. Bu saatten sonra ailemi, kendimi riske sokamam.

“HATAYSPORA’A DESTEK VAR, İSKENDERUNSPOR’A YOK!”

Destek bekledik. İskenderun belediyesine gittim ilk önce. İskenderun Belediye Başkanı destekleyemeyeceğini söyledi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı hala hiçbir şey gönderemedi, para yok dedi. Tabii ki saygımız var ama Hatayspor’a bu kadar destek verilmesi beni de çileden çıkardı. Oraya destek var, İskenderunspor’a destek yok. Bu tabii ki beni ziyadesiyle üzdü.

Böyle bir karar almaya mecbur kaldık. Bu kulübü tek başına götürme şansımız yok. Ben 3 sene boyunca hizmetimi yaptım, elimden gelen her şeyi yaptım. Maalesef ben üç buçuk yıl boyunca burada hizmet ederken başıma gelmeyen kalmadı.

100 MİLYON PARA KOYMA ŞANSIM YOK

Geri dönüşün olmadığını ve bırakacağını net bir dille ifade eden Başkan Bolat; “Maddi olarak benim bu sene tekrardan 90-100 milyon para koyma şansım yok. Kalbim İskenderunspor’u hayat boyu bırakmak istemiyor ama beynim mecburen, ailemin geleceği için bırakmak zorunda olduğunu biliyor.

Varsın olsun birileri Süper Lig’deki takımla mutlu olsun. Bizim de bir gün hikayemiz yazılır. Benim bu şehre olan aşkım, bu formaya olan aşkım, turuncu maviye olan aşkım hiçbir zaman bitmeyecek. Size zalimlerin yönettiği bir şehri bırakmaktan da çok mutlu değilim. Hayırlısı olsun diyeceğiz başka bir şey demeyeceğiz” diye konuştu.

HATAYSPOR DÜŞMANI DEĞİLİZ

Hatayspor’a yapılan desteklerin küçük bir kısmının İskenderunspor’a da yapılması gerektiğini kaydeden Bolat; “Bir de Hatayspor meselesi var. Hatayspor 1967 yılında kurulmuş 57 yıllık bir camia. Benim bu camiayı kötülemem, karalamam asla mümkün değil. Hatayspor’un olduğu yerle biz de gurur duyuyoruz. Bizi hiçbir zaman Hatayspor taraftarı ile karşı karşıya getirmesinler.

Benim serzenişim Hatayspor’a yapılan yardımlar nereden geliyor Hatay Belediyesi’nden geldi. Hatay belediyesinden gelen yardımların küçük bir kısmının İskenderunspor’a, Kırıkhanspor’a, Payasspor’a bunun gibi diğer futbol kulüplerine hatta amatörlere de aktarılmamasından şikâyetçiydim. Biz bunları anlatmaya çalıştık maalesef anlatamadık. Biz Hatayspor düşmanı değiliz” dedi. Haber Merkezi