Bonservis gelirleri nereye gitti ey yönetim!

17 Mayıs’a kadar ödeme yapılmazsa tüm oyuncular serbest kalacak!

Demirel, Ocak ayında, “Yatırılan paralarla Hatayspor’un şu anda oyunculara 1 kuruş borcu yoktur. Belki de Türkiye’de bu anlamda borçsuz tek kulüptür” demişti.

 

Trendyol Süper Lig’de kümede kalma mücadelesi veren Hatayspor’da şok gelişmeleri ardı arkası kesilmiyor. Bordo-Beyazlı ekipte, oyunculara 17 Mayıs 2024 Cuma gününe kadar alacaklarına mahsuben 1 milyon Euro ödenmediği takdirde takımdaki tüm oyuncuların serbest kalacağı öğrenildi.

Oyuncuların serbest kalmasıyla birlikte Hatayspor Kulübü, sezon sonunda hiçbir oyuncusundan bonservis gelir elde edemeyecek ve kulüp büyük zarara uğrayacak.

Hatayspor yönetim kurulu, 1 milyon Euro rakamı ödemek için yaptığı girişimlerden sonuç alamadı. Cuma gününe kadar para bulunmadığı takdirde takımdaki tüm oyuncular serbest kalacak ve sezon sonunda Hatayspor’a bir kuruş dahi ödemeden istedikleri kulübe gitme hakkına sahip olacaklar.

DEMİREL TAKIMIN 2-3 YILINI KURTARDIK DEMİŞTİ

Hatayspor’un eski teknik direktörü Volkan Demirel, Mart ayında yaptığı açıklamada, “Bu sene yaptığımız kadroyla kullandığımız maliyetlerle Hatayspor’un en az 2-3 yılını garanti altına aldık. İnşallah bundan sonra da bu oyuncularla alakalı doğru planlar, projeler yapılırsa Hatayspor gelecek sezon ve ondan sonraki 2-3 sezon elindeki oyuncularla çok rahat edecektir diye düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

1 milyon Euro’nun ödenmediği takdirde Hatayspor takımının kadrosunun boşalacağı ve kulübün büyük bonservis geliri beklediği Dele Bashiru, Kilama, Rivas ve Massanga gibi oyunculardan hiç gelir elde etmeden bedavaya başka kulüplere transfer olunmasına engel olunamayacağı belirtildi.

Hatayspor’da gelişen şok olaya çözüm bulunmadığı takdirde kulübün geleceğinin de riske edileceği, ödemenin yapılabilmesi için şehrin mülki amirlerinin ve dinamiklerinin olaya el atması gerektiğine dikkat çekildi. Haber: Sabahattin Atasoy