Cumhurbaşkanı Erdoğan Hatay’a geleceğini açıkladı ve ekledi: “Hatay’a özel bir parantez açmak zorundayım”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Hatay’a ayrı bir parantez açtı. Hatay’ın tavrını net bir şekilde ortaya koyduğunu ifade eden Erdoğan, önümüzdeki sürçte Hatay’ı ziyaret edeceğini söyledi. Erdoğan, Hatay’la ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Hatay’a özel bir parantez açmak zorundayım. Siyasi tartışmalara meze edilen bir şehrimiz oldu. Pek çok iftira attılar. Hatay üzerinden sosyal fay hatlarımızla oynamaya kalktılar. 31 Mart seçimlerinde Hatay tavrını net bir şekilde ortaya koymuştur.

Ana muhalefet partisinin Hatay’ın iradesini gasp etme girişimleri son dakikaya kadar sürmüştür. Her yol denenmiş, ‘Ölülere oy kullandırıldı’ gibi pek çok yalan söylemiştir. CHP’nin milli irade hazımsızlığı ayyuka çıksa da YSK son noktayı koymuştur. Önümüzdeki dönemde şehri ziyaret ederek bizzat teşekkür edeceğiz.

Deprem şehirlimize yeniden hızla ayağa kaldırmak gündemimizin ilk sırasında olmayı sürdürecek. Depreme hazırlık çalışmalarını da yakından takip edeceğiz.” Haber: Sabahattin Atasoy