Cumhurbaşkanı Erdoğan Hatay’a geliyor: Toplu konut teslimi için geri sayım

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın 3 Şubat Cumartesi günü Hatay’a geleceği öğrenildi. Yapımı tamamlanan deprem konutlarında incelemelerde bulunacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ayrıca ilçe belediye başkan adaylarını da duyurması bekleniyor. Cumhur İtifakı’nın ortak adayı olarak Mehmet Öntürk’te karar kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ana kadar ilçeler için herhangi bir aday açıklamadı.

Öte yandan Cumhur İttifakı çatısı altında MHP’ye verilen 4 ilçe belediye başkan aday isimleri ise netleşmiş durumda. Buna göre Belen’de İbrahim Gül, Kumlu’da Mehmet Deli, Erzin’de Erhan Akı, Dörtyol’da ise Mehmet Oğuz Uçar aday olarak seçimlere katılacak.

Altınözü, Antakya, Yayladağı, İskenderun, Kırıkhan, Reyhanlı, Payas, Hassa, Defne, Samandağ ve Arsuz adaylarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

ANHATAR TESLİMLERİ ETAP ETAP SÜRECEK

Öte yandan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, depremden etkilenen 11 şehrimizde, ilçe ve köylerde yapımı tamamlanan konutların; Şubat ayı başından itibaren toplu olarak teslim edilmeye başlanacağını söyledi. Konut teslimlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yapılacağını aktaran Bakan Özhaseki, “Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümünde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla, depremzede kardeşlerimizle bir araya gelerek evlerimizin anahtar teslim törenini gerçekleştireceğiz. Sonrasındaki dönemde de her ay, anahtar teslimlerine etap etap devam edeceğiz. Yağmur çamur demeden, zaman kavramı gözetmeksizin çalışarak tüm depremzede kardeşlerimizi sıcak ve güvenli yuvalarına kavuşturacağız” dedi. Haber: Sabahattin Atasoy