Cumhurun oyuyla seçilen Savaş, Cumhuriyet’in 100. yılını yurtdışında geçirdi!

Meclis toplantılarına katılmıyor. Yüzlerce kişiye mezar olan binaları yapan müteahhitleri savunuyor. Cumhuriyetin 100’üncü yılında depremzede vatandaşlarla iç içe olacağına yurtdışına çıkıyor!

Hasta yatağında dahi Hatay’ın anavatan katılması için büyük bir çaba gösteren ve “Hatay şehidi” olarak da anılan ülkemizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in yüzüncü yılında, HBB Başkanı Savaş’ın Hatay’da depremzedelerle iç içe olmak yerine yurtdışına gitmesine büyük tepki yağdı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın Cumhuriyet’in yüzüncü yılı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yurt dışında geçirmesinin yankıları sürüyor. Depremde yerle bir olan bir kentin büyükşehir belediye başkanının o ülkenin en büyük bayramının 100’üncü yılını yurt dışında geçirmesinin hiçbir izahı olamayacağını ifade eden vatandaşlar, Lütfü Savaş’ın 29 Ekim’de Avusturya’da bulunmasının kabul edilemez olduğunu ifade etti.

MECLİSE GELMİYOR, YÜZLERCE KİŞİYE MEZAR OLAN YAPILARI YAPANLARI SAVUNUYOR!

Deprem öncesinde olduğu gibi deprem sonrasında da Hatay’la ilgilenmeyen Başkan Savaş, HBB Meclisi toplantılarına da katılmamasıyla da dikkat çekiyor. Deprem sonrası yaptığı skandal açıklamalarla da gündeme gelen Savaş, depremde çöken Rönesans Rezidans müteahhidinin yurtdışına kaçma hazırlığındayken yakalanmasının ardından yüzlerce kişiye mezar olan yapının müteahhidini koruyan ifadeler kullanmıştı. Savaş, “Kendisi idealist bir insan. Belediye, bu işi yapanlar, çok sorgulanırsa onlara yazık etmiş oluruz” diye konuşarak infiale yol açmıştı.

Hatay halkının acılarına ve bayram sevincine ortak olmak yerine sorumluluktan kaçarak oy aldığı insanları yalnız bırakıp hayal kırıklığına uğratmaya devam eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın önümüzdeki yerel seçimlerde aday gösterilip gösterilmeyeceği merak ediliyor. Haber: Sabahattin Atasoy