Galatasaray başkan ve yöneticileri 23 Nisan’da Hatay’daydı

Galatasaray’ın “Bu Destek Hiç Bitmeyecek” sloganıyla başlattığı deprem bölgelerine yardım ve ziyaretleri devam ediyor.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Hatay’a geldi.

Başkan Dursun Aydın Özbek, İkinci Başkan Metin Öztürk, Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Eray Yazgan ve eski yöneticilerden Ali Yüce, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’da ilk olarak Uzun Çarşı esnafını ziyaret etti.

Başkan Dursun Aydın Özbek, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

HER ZAMAN HATAY’IN YANINDA OLACAĞIZ

Özbek şunları söyledi: “Hatay’a bu üçüncü gelişim. Depremden hemen sonra zaten buradaydık. Bölgedeki kardeşlerimize yardım açısından EXPO deposunu açtık, gelen yardımları burada dağıttık. O zamandan beri bizim Hatay ile olan ilişkimiz devam ediyor. O gün de tespit ettiğimiz gibi bölgenin ihtiyacı olan, özellikle buradan göçü engellemek için kalıcı konut itibariyle TOKİ ile yaptığımız bir anlaşma var. Bu anlaşma çerçevesinde Galatasaray Hatay’da 100 tane kalıcı konut yaptırıyor. İnşallah onların tesliminde de yine burada olacağız.

Bugün 23 Nisan, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bir bayram. Biz de bugün 23 Nisan’ı Galatasaray olarak Hatay’daki çocuklarımızla kutlamak için buradayız. Bence bölge insanının ihtiyacı olan manevi bağlılık. Galatasaray da bu manevi bağlılığı göstermek üzere onlara buluşmak, el sıkışmak, sarılmak için burada. Bizim kalbimizden geçenleri onlarla paylaşmak bizi çok memnun ediyor. Onun için buradayız bu bayram günü. Bölge insanının ve çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Her zaman da Hatay’ın yanında olacağız. İlişkimiz bitmeyecek. Depremin üzerinden bir seneden fazla zaman geçti fakat bizim buraya ilgimiz hiçbir zaman azalmadı. Buradan herkese çağrı yapıyorum. Bütün spor kulüplerine, takımlara, Türk insanına çağrı yapıyorum. Bölgenin ihtiyacı olan hem maddi destek hem de manevi destek. Manevi desteğin daha büyük olduğunu düşünüyorum. İnsanların moral ve motivasyona daha çok ihtiyacı var. Yönetim Kurulu arkadaşlarımla bunun için buradayız. En güzel bayramlardan birini burada geçireceğimizi ümit ediyorum. Tekrardan bölge halkının 23 Nisan bayramını kutluyorum.

Galatasaray olarak bizim Hatay’da yapabileceğimiz işler var tabi. Kalıcı konut için TOKİ ile sözleşmemizi yaptık. Bunu da zaten geçmişte açıklamıştık basın yoluyla. Bundan sonra yapabileceğimiz şeyler bölge insanı ile irtibatta olmak ve bu çerçevede onlardan birinci seviyede ihtiyaçlarını dinlenmek, onlarla beraber olduğumuzu, onları ne kadar sevdiğimizi anlatmak için buradayız. Bunun için de bizzat kendim geldim Yönetim Kurulu arkadaşlarımla. Bu sıcaklığı onlara da hissettirmek, duygularımızı onlarla paylaşmak için buradayız.”

Çarşı ziyaretinin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için kulübün düzenlediği etkinlik alanına giden Özbek ve beraberindeki heyet, çocuklar tarafından coşkuyla karşılandı.

Başkan Özbek ile bir araya gelen çocuklar, başkana formalarını imzalatıp fotoğraf çektirdi. Haber Merkezi