Halil ilk kez süre almadı, Hatayspor kazandı!

 

Hatayspor’a transfer olduktan sonra 5 maç üst üste sahaya ilk 11’de çıkan Halil gol veya asist üretemedi. Hatayspor, Halil’in süre almadığı ilk maç olan Samsunspor müsabakasını 3-0 kazandı

 

Atakaş Hatayspor’un büyük ümitlerle Galatasaray’dan kiraladığı forvet oyuncusu Halil Dervişoğlu, Bordo-Beyazlı forma altında 5 kez üst üste sahaya ilk 11’de çıkmasına rağmen takımına gol veya asist katkısı yapamadı. Ortaya koyduğu yetersiz performansla da dikkat çeken Halil Dervişoğlu, geçtiğimiz hafta ilk kez teknik direktör Volkan Demirel tarafından kızağa çekildi. Strandberg, Rivas ve Bashiru’nun golleriyle 3-0 kazanılan Samsunspor maçında yedek soyunan Dervişoğlu, maçta süre alamadı. Bu maç aynı zamanda Halil’in Hatayspor’da süre almadığı ilk müsabaka olarak kayıtlara geçti.

Ara transfer sezonunda sezon sonuna kadar kiralanan Halil’in performansını yetersiz bulan teknik heyet, ilerleyen haftalarda da oyuncunun form grafiğine göre ilk 11’i şekillendirecek.

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel’in milli ara dönüşü oynanacak olan Galatasaray maçında Halil yerine yine Strandberg’le maça çıkması bekleniyor.

Halil Dervişoğlu bu sezon Galatasaray forması ile 14’ü lig, 2’si Ziraat Türkiye Kupası, 4’ü Şampiyonlar Ligi ön elemesi olmak üzere toplam 20 maçta forma giydi. Bu maçların 6’sına ilk 11’de başlayan Halil bu maçlarda 6 gol attı, 4 asist yaptı. Haber: Sabahattin Atasoy