Hataylılar ve Gaziantepliler bu iki kadim şehri birlikte geleceğe taşıyabileceğinin farkında

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i makamında ağırladı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin tüm imkanlarıyla Hatay’ın yanında ve destekçisi olacağını ifade eden Şahin, yerel seçimlerden zaferle ayrılarak HBB başkanlık koltuğuna oturan Öntürk’ü kutlayıp görevinde başarılar diledi.

HATAY’IN YAŞAM ENERJİSİNİ YENİDEN KAZANMASI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

İki komşu kent Hatay ve Gaziantep’in birlikte iyileşip büyüyebileceğinin farkında olduklarını aktaran Şahin, Hatay’ın yeniden planlanmasına ilişkin projeleri incelediklerini ve görüşlerini paylaştıklarını söyledi. Şahin, “HBB Başkanı Mehmet Öntürk’ün, Hatay’ın deprem sonrası yeniden planlanmasına ilişkin Türkiye Tasarım Vakfı’ndan aldığı sunumu izledik. Katkılarımızı sunduk. Medeniyet şehri Hatay depremden en çok etkilenen illerimizden biri. Deprem sonrası iyileşmesi önemli. Böyle çalışmalar Hatay’ın yaşam enerjisini yeniden kazanması için çok önemli. İki komşu depremzede şehir olarak birlikte iyileşeceğimizin, büyüyeceğimizin farkındayız. Gaziantepliler ve Hataylılar bu iki kadim şehri birlikte geleceğe taşıyabileceğinin farkında” açıklamasını yaptı.

ÖNTÜRK: TÜM İMKANLARIMIZLA SEFERBER OLACAĞIZ

Ziyaretinden dolayı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür eden Başkan Öntürk, “Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kentimizin eski ihtişamına kavuşması için tüm imkanlarımızla seferber olacağız” dedi. Haber: Sabahattin Atasoy