Hatayspor’un “yenilmez armada” olması tesadüf değil!

Hatayspor Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Güzel, takımın aldığı sonuçların tesadüf değil, planlı ve programlı çalışmanın karşılığı olduğunu söyledi.

Bordo-Beyazlı ekibin Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Güzel, Süper Lig’de oynanan 8 maçı usta gazeteci Metin Dingil’e değerlendirerek, “Hatayspor’un bulunduğu yer asla tesadüf değil, alın terinin, emeğin ve planlı bir çalışmanın ürünüdür” dedi.

Hatayspor’un “Süper Lig’de namağlup 3 takım arasında olması, yine Avrupa’da yenilmez takımlar” listesinde yer almasının gurur verici olduğuna dikkat çeken Mehmet Güzel, şöyle devam etti:

“Bu başarı hiçbir zaman bizi rehavete sokmayacak, aksine daha çok çalışarak, Hatayspor’u hep zirvede tutmayı hedefliyoruz. Biz bugünleri görebilmek için deprem sonrası hiç durmadık, devamlı çalıştık, hep Hatayspor’a en iyisini yapmaya özen gösterdik. Hatayspor’u yeniden ayağa kaldırmak için ailemizden, işimizden fedakarlık yaptık. Tek isteğimiz Süper Lige renk katacak bir takımı oluşturmaktı, 8 hafta sonunda doğru işler yaptığımıza inanıyorum.”

BİZ HATAYSPOR’A GELECEĞİN TAKIMINI KURDUK

Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Güzel, transfer yaparken, önemli bir hususun altını çizerek, “Deprem sonrası ligden çekildik ama biz çekilmedik. Sürekli oyuncu arayışındaydık. Kesinlikle tavsiye üzerine oyuncu almadık. Aldığımız oyuncuların tamamı izleyerek, görerek alınan oyuncular. Hatayspor’a kazandırılan oyuncular nokta atışıdır. Ayrıca en önemlisi, biz Hatayspor’a geleceğin takımını kurduk. Takıma uzun yıllar hizmet edebilecek oyuncuları transfer ettik. Hatayspor’un çok rahat 2-3 yılını kurtardık. Çünkü alınan oyuncuların her biri ayrı değer” diye konuştu.

DEMİREL VE EKİBİNİN BÜYÜK EMEĞİ VAR

Hatayspor’da bazı oyuncuların erken form tuttuğunu belirten Mehmet Güzel, bazı oyuncuların da sonradan form tutarak takıma katkı sağlayacaklarını belirtti.

Karakterli bir takım oluşturduklarını vurgulayan Mehmet Güzel, “Bunda teknik direktörümüz Volkan Demirel ve ekibinin büyük emeği var. Hatayspor’un başarısı için inanılmaz bir efor gösteriyorlar. Onlara bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

SEZONA İYİ HAZIRLANDIK

Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Güzel, “Spor kamoyunda Hatayspor’un maçların ikinci yarısında sonuca gittiği” yönündeki telkinlere de yanıt vererek, “Çünkü biz diri takımız, kondisyonumuz 90 dakika düşmüyor. Rakiplerimiz oyundan düştüğü zaman sonuca daha rahat gidiyoruz. Bu da teknik heyetimizin sezon başında takıma doğru işler yaptığını gösteriyor ve Hatayspor’un da 90 dakika ayakta kalmasını sağlıyor” diye konuştu.

FENERBAHÇE MAÇINA BAŞIMIZ DİK ÇIKACAĞIZ

Milli ara sonrası Fenerbahçe ile yapacakları maça da değinen Mehmet Güzel, “Taraftarımız hiç merak etmesin, Fenerbahçe maçına başımız dik çıkacağız ve ezilmeden mücadele edeceğiz. Fenerbahçe’nin gücünü biliyoruz, ama biz de bu ligin namağlup ve iyi oynayan takımıyız. Teknik heyetimiz takımı her maça rakibe göre hazırlıyor. Fenerbahçe karşısında da nasıl oynatacağını hep birlikte göreceğiz. Biz çok rahatız, takımımıza güveniyoruz. Şampiyonluk hesapları yapan rakibimizden puan ve puanlar almayı hesaplıyoruz” dedi.

Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Güzel, Milli ara nedeniyle takıma verilen iznin yarın sona ereceğini oyuncuların İstanbul’da Riva Tesislerinde toplanacağını açıkladı.

Fenerbahçe maçı hazırlıklarına Riva’da başlayacağını belirten Mehmet Güzel, zorlu müsabaka öncesi sakatlığı devam eden Mehdi Boujdemaa dışında eksik oyuncu bulunmadığını da sözlerine ekledi. Haber: Sabahattin Atasoy