HATSU yarım bıraktı, araçlar çukurlara düştü

Hatay’ın Altınözü ilçesine bağlı Enek Mahallesi’nde Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün altyapı çalışmasında bozulan yoldan geçen bir otomobil, yoldaki çukura girerek mahsur kaldı.

Altınözü’nde geçtiğimiz günlerde Enek Mahallesi 22’nci Sokakta, HATSU ekipleri tarafından alt yapı çalışması yapıldı. Çalışmanın ardından yoldaki üst yapıyı yarım bırakan ekipler kazalara davetiye çıkardı.

Geçtiğimiz günlerde de aynı şekilde bir otomobilin mahsur kaldığını anlatan vatandaşlar, altyapı çalışmaları sebebiyle kazılan sonra gelişi güzel kapatılan Enek Mahallesi 22’nci Sokaktaki yolun trafik güvenliğini tehlikeye soktuğuna dikkat çekti. Bir aracın çukura saplandığı yolda vatandaşlar kendi imkanları ile aracı 1 gün sonra çıkarabildi. Yapılan alt yapı çalışması sonrası yolun üst yapısının yarım bırakılmasından şikayetçi olan vatandaşlar, evlerine geçmek için bile ayaklarına poşet geçirmek zorunda kaldıklarını dile getirdiler.

HATSU’nun yarım bıraktığı işi biran önce tamamlanmasını isteyen vatandaşlar yetkililere seslendi. Yaşanan sorunların büyük kazalara da neden olabileceğini söyleyen bölge halkı ise şu ana kadar 2 otomobilin mahsur kaldığı yolda gerekli tedbirin alınmasını istedi. Haber: Mahmut Tuncay