İskenderunspor kapanıyor!

“İskenderunspor’u devam ettirmek isteyen varsa kulübü devredebiliriz. Ama ben böyle böyle bir babayiğidin çıkacağını tahmin edemiyorum!”

TFF 2. Lig’de mücadele eden Hatay temsilcisi İskenderunspor’da kriz yaşanıyor. Kulüp Başkanı Hakan Bolat, maddi sorunlar nedeniyle kulübün kapatılacağını ya da devredileceğini açıkladı.

Takıma destek verilmediğini savunan ve ailesiyle birlikte madden ve manen çok yorulduğuna vurgu yapan Bolat,  “Küresel ekonomik sıkıntıların devam ettiği bu ortamda tek başımıza devam etmemiz mümkün değildir. Bu nedenlerden dolayı İskenderunspor’u kapatmak zorundayız. Tabi ki İskenderunspor’u devam ettirmek isteyen varsa kulübü devredebiliriz. Ama ben böyle böyle bir babayiğidin çıkacağını tahmin edemiyorum. Ne yaptıysam çocukluk hayalim için yaptım, hiç pişman değilim. Bir şampiyonluk yaşadık ve bunu ömür boyu saklayacağım. Tüm haklarım İskenderunspor taraftarına helal olsun” dedi.

Erzin Belediyespor Futbol Kulübü adı altında kurulan kulüp, 2020 yılında İskenderunspor Futbol Kulübü olarak TFF 3’üncü Lig’de mücadele etti. 2021-2022 futbol sezonunda da TFF 3. Lig 2. Grup play-off finalinde Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübünü penaltılarda yenen İskenderunspor, 2’nci lige yükselmiş, kupasını müzesine götürmüştü. 2023-2024 sezonunda da Kırmızı Grubu 6’ncı sırada tamamlayan İskenderunspor, 2. Lig Play-Off 1. turunda Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübüne 1-0 yenilerek sezonu kapatmıştı. Haber: Sabahattin Atasoy