İskenderunspor’da şok: Futbolcular idmana çıkmadı!

TFF 2. Lig’de play-off mücadelesi veren İskenderunspor’da kriz yaşanıyor. Futbolcular ödemelerini alamadıkları gerekçesiyle idmana çıkmadı. Kulüp başkanı Hakan Bolat, bu gelişmeyi doğruladı ancak sezon başından bu yana ödeme yapılmadığı iddiasını yalanladı. Bu gelişmeyi büyük bir üzüntüyle karşıladığını aktaran Bolat,  “Futbolcu grubumuzun alacaklarının olduğu doğrudur.  Ancak ‘Sezon başından itibaren ödeme almadık’ beyanı doğru değildir. İlk ödemeler yapılmış olup ikinci ödemelerinde gecikmeler olmuş ve bizde sözlere güvenip 3-4 defa söz verip yerine getiremediğimiz doğru ise de en kısa sürede yapılacağı beyanı verilmiştir.

Bu noktada futbolcu grubumuzun ‘Hiç ödeme yapılmadı’ diyerek yaptığı bu açıklamayla beni ve şanlı İskenderunspor Kulübü’nü kamuoyu önüne atmalarını üzüntüyle karşıladığımı özellikle belirtmek istiyorum. Galibiyet primleri de sistemli bir şekilde sezon başından verilmektedir.

UTANACAK BİR ŞEYİM YOK, BİZİ YALNIZ BIRAKANLAR UTANSIN!

Hiçbir futbolcu, İskenderunspor formasından daha büyük değildir.  Çok zorluklar yaşamış olsak da ligimizi yine şehrimize yakışır şekilde bitireceğiz. Sözgelimi daha önceki iki yılda bu kulübü borçsuz ve başarılı bir şekilde limana yanaştırdıysak bu yıl da Allah’ın izniyle aynısını yaparız, yapacağız. Bugünkü geldiğimiz şartlara bakacak olursak ben üç yıldır İskenderunspor’umuz için elimden gelen her şeyi yaptım.   Benim utanılacak, saklayacak hiçbir şeyim yoktur; utanacak olanlar,  milyonlar kazanmasına rağmen bir şehrin marka değeri olan takımı yalnız bırakanlardır” açıklamasını yaptı.

49 puanla 5’inci sırada yer alan İskenderunspor 16 Mart Cumartesi günü deplasmanda İnegölspor’la karşılaşacak. Maç saat 14.00’da başlayacak. Haber: Sabahattin Atasoy