Öntürk Altınözü’nde konuştu: Kirli ilişkileri ve komploları 31 Mart’ta sandığa gömeceğiz!

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, Altınözü’nde vatandaşlarla buluştu.

Öntürk’ün mahalle ziyaretlerine AK Parti Hatay İl Başkanı Mustafa Erdoğan, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, AK Parti Altınözü İlçe Başkanı Yusuf Bulanık, ilçe teşkilatı, meclis üyesi adayları, mahalle muhtarları, muhtar adayları ve mahalle sakinleri katılım gösterdi.
Altınözü temasları kapsamında önemli mesajlar veren Öntürk, Hatay’ın son 10 yılda belediyecilik hizmetlerinden yoksun bırakıldığını 31 Mart akşamında bu düzene son vereceklerini söyledi. Hatay’ın çözülmeyi bekleyen büyük sorunları olduğunu aktaran Öntürk, “Biz demografik yapıyı koruyarak, vatandaşlarımızı güvenilir yapılarına kavuşturmayı hedefliyoruz. Altyapı sorunlarını çözmeyi istiyoruz. Karşımızda ise büyük bir dalavere, kirli ilişkiler yumağı var. Bunları sandığa gömeceğiz. Hatay’da insanlar hizmet bekliyor, başkaları komplolarla uğraşıyor. Bu kadarını beklemiyordum, yazıklar olsun. Kapı kapı ev ev dolaşıp, 31 Mart akşamı bu işi kökten bitireceğiz” diye konuştu.
Göreve geldiğinde tüm Hatay’a ayrım yapmadan eşit hizmet götüreceklerini aktaran Öntürk, şehrin geleceğini kurtarmak adına vatandaşlardan destek istedi.
Öntürk, “Biz kararlıyız. 1 Nisan sabahından itibaren Hatay’da tertemiz bir siyaset sayfasının açacak kentimizin sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışacağız. Beceriksiz belediyecilikle şehrimizi en temel yerel hizmetlerden mahrum bırakanlar pis yöntemlere siyasete yön vermeye çalışıyorlar. Siz bunların kim olduğunu biliyorsunuz. 31 Mart’ta da bunlara gereken yanıtı vereceğinize inanıyorum” dedi.
Örülen örümcek ağlarını keseceğini ve kirli ilişkilere son vereceğini aktaran Öntürk, vatandaşlara kenetlenme çağrısında bulundu.
Haber: Sabahattin Atasoy
Foto: Mahmut Tuncay