Öntürk bir kez daha söz verdi: Demografik yapıyı koruyacağız, Hatay’ı yeniden ayağa kaldıracağız

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, İskenderun’da bir basın toplantısı düzenledi. En büyük hedefinin depremde büyük bir hasar alan Hatay’ı yeniden ayağa kaldırmak olduğunu ifade eden Öntürk, Hatay’ın demografik yapısını koruyarak tüm sorunları çözeceklerini ifade etti.

Hatay’da hala yol, su ve kanalizasyon sorunlarının yaşandığı aktaran Öntürk, ilimizle beraber büyükşehir olan iller arasında en kötü durumda olan yerin Hatay olduğunu söyledi.
Bazı odakların bilerek asılsız iddialarda bulunduklarına dikkat çeken Öntürk, “Dedikodulara kimse itibar etmesin. Biz göreve geldiğimizde kimseyi işinden etmeyeceğiz. Çalışan sayımızı adil bir şekilde artıracağız. Bir diğer dedikodu da rezerv alanla ilgili. Yok Suriyelilere verecekler, yok sizi yerinizden edecekler diye yalan söylüyorlar. Bu yalanların hiçbiri tutmuyor. Bizim yolumuz, hedefimiz belli. Demografik yapıyı koruyacağız. Hatay’ımızı yeniden ayağa kaldıracağız. Hatay’da yüzler gülsün adı altında bir internet sitesi açtık. Tüm projelerimize oradan ulaşabilirsiniz” diye konuştu.
Öntürk, konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Toplantıya Öntürk’ün yanı sıra AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Kemal Karahan; AK Parti Hatay İl Başkanı Mustafa Erdoğan ve İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı katılım gösterdi.
Haber: Sabahattin Atasoy
Foto: Mahmut Tuncay