Öntürk, “Hatayspor sahipsiz değil” dedi ve prim müjdesi verdi

Öntürk: “Hem belediye hem şahsım olarak takıma gerekli desteği verdiğimizden ve vermeye devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Hatayspor, şahısların değil, Hataylıların takımıdır”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Süper Lig’de son oynadığı maçta hakem hatalarına maruz kalan Hatayspor’un hakkını sonuna kadar koruyacaklarını söyledi. Hatayspor’a yapılan haksızlıkları kabul etmenin mümkün olmadığını dile getiren Başkan Öntürk,“Hatayspor’umuzun aleyhine verilen haksız penaltı kararı vicdanları yaraladı. Zor günleri aşma gayretinde olan bir şehri üzen bu kararı kabul etmek mümkün değil. Şehrimizin takımının ve sporcularımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Öntürk, Hatayspor’un ligde kalması halinde oyunculara 300’er bin lira prim vereceğini de açıkladı. Başkan Öntürk, “Hatayspor ligde kalırsa oyuncularımıza 300’er bin lira prim vereceğim. Ben bunun sözünü verdim. Ligde kalmaları halinde primlerini almaya hak kazanacaklar. Ayrıca oyuncularımızın başka sorunları da varsa yardımcı olacağımızı söyledim. Biz takımımızı sahipsiz bırakmayız” dedi.

Öntürk, Bordo-Beyazlı taraftarlardan da Çaykur Rizespor maçında tribünleri doldurmalarını isteyerek, “Mersin’de oynanacak maçta takımı yalnız bırakmayacaklarına inanıyorum. Ulaşım konusunda her hafta olduğu gibi bu hafta da destek olacağız. Hem Belediye hem şahsım olarak takıma gerekli desteği verdiğimizden ve vermeye de devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Hatayspor, şahısların değil Hataylıların takımıdır” açıklamasını yaptı.

Haber: Sabahattin Atasoy