Öntürk yarışı önde götürüyor

Aday olduğu günden bu yana tüm zamanını halkın arasında geçiren, polemiklerden uzak duran ve mesaisini projelerini anlatarak geçiren Mehmet Öntürk, yarışı önde götürüyor

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere az bir süre kaldı. 20 Şubat tarihi itibariyle partilerin adayları netleşti. Adayların netleşmesiyle birlikte anket çalışmaları da yapılmaya başlandı. Yaşanan tüm tartışmaların ardından Türkiye’nin en çok merak ettiği iller arasında ilk sıralarda yer alan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde ipi kimin göğüsleyeceğine Hatay halkı karar verecek.

Hatay’ın tarihi, doğal ve kültürel değerlerini tanıtmanın yanı sıra kent gündemini ve şehirdeki sorunları da tarafsız bir şekilde ele alan Hatay’ın en büyük takipçi sayısına sahip sosyal medya platformu “hataytube” Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için yeni bir anket paylaştı.
Ortaya çıkan sonuç CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in ““Bize gelen son ankette mevcut durumda sıkıntıya girdiğimizi gördük. Lütfü Savaş ile konuşup yeni alternatif oluşturacağız” şeklindeki açıklamasını destekledi. Şu ana kadar 28 bini aşkın vatandaşın oy kullandığı ankette vatandaşlara “Sizin adayınız kim?” sorusu yöneltildi. Şıklar arasında “Mehmet Öntürk”, “Gökhan Zan”, “Lütfü Savaş”,  ve “diğer adaylardan biri” seçenekleri kondu.
28 bini aşkın vatandaşın oy kullandığı sosyal medya anketinde Cumhur İttifakı adayı Mehmet Öntürk, yüzde 42’lik bir oy aldı. Türkiye İşçi Partisi’nin adayı Gökhan Zan yüzde 24’lük bir oy alırken, CHP’nin tartışmalı ismi Lütfü Savaş ise yüzde 23’te kaldı. Diğer adaylardan biri için tercih kullananların oranı ise yüzde 11 olarak belirlendi.

Anketin sonucuna göre vatandaşların büyük bir çoğunluğu iki dönemdir Hatay Büyükşehir Belediye başkanlığı görevini yürüten Lütfü Savaş’ın değişmesi gerektiği yönünde görüş bildirdi.

Haber: Sabahattin Atasoy