Özgür Özel, Hatay’a sırt çevirdi!

CHP kurultayında “değişim” ve “ön seçim” vaatleriyle genel başkan seçilen Özgür Özel, Hataylıları hizmetsizliğe mahkum eden ve skandal ifadelerle müteahhitleri koruyan Lütfü Savaş’ı tepeden inme bir kararla yeniden aday yaptı. Savaş’ın yeniden yapılmasına tepki yağdı

 

CHP’nin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun en yakınındaki isim olan ve partinin yaptığı tüm yanlışlarda imzası bulunan Özgür Özel, buna rağmen “değişim ve ön seçim” vaatleriyle kurultayda genel başkan seçildi. Özel’in bugüne kadar yaptığı icraatlar ise CHP’nin hala halktan kopuk bir çizgide siyaset yapmaya devam ettiğini gösterdi.

Yerel seçimler öncesi çok sayıda bölgede adaylarını açıklayan CHP, Hatay’da bir kez daha Lütfü Savaş dedi.

TARİHİ KARAR DEMİŞTİ, ÇARK ETTİ!

Özel, daha önce Hatay için “Hatay’da vereceğimiz karar çok tarihi bir karar olacak. Çünkü depremden sonra Hatay başkan hakkında ne düşünüyorsa biz o karara uymak zorundayız. Zaten eğer Hatay bir şey söylüyorsa sen o karara uymuyorsan vatandaş sana bunun bedelini sandıkta ödetir. Bir şehirde yıkım yaşanıyorsa o şehirde herkesin sorumluluğu vardır. Burada bir kusur biçilecekse yerel yönetimlerin suçu yoktur diyemem” sözlerini kullanmıştı. Aday açıklandıktan sonra binlerce vatandaş “Tarihi karar Lütfü Savaş mı?” diye sorarak tepkisini ortaya koydu.

LÜTFÜ SAVAŞ SUÇLULARI KORUMUŞTU

CHP’den yeniden aday yapılan Lütfü Savaş, depremde çöken ve müteahhidi yurtdışına kaçma hazırlığındayken yakalanan Rönesans Rezidans hakkında “Kendisi idealist bir insan. Belediye, bu işi yapanlar, çok sorgulanırsa onlara yazık etmiş oluruz” şeklinde konuşmuştu. Büyük bir tepkiyle karşılanan bu skandal sözlerin sahibi olan Lütfü Savaş’ın yeniden aday yapılması üzerine CHP’nin Hatay’da büyük bir hezimet yaşaması bekleniyor.

ALTINÖZÜ ADAYI EROL MENGÜÇ

Öte yandan CHP Hatay’da 3 ilçede daha adayını açıkladı. Buna göre Altınözü ilçesinde Erol Mengüç, Kırıkhan’da Zeynep Sağıroğlu, Kumlu’da ise Ali Çimer 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin adayları olarak belirlendi. Haber: Sabahattin Atasoy