Pedallar, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı onuruna döndü

Hatay’ın Samandağ ilçesi Çevlik-Arsuz yolunda, Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına düzenlenen bisiklet sürme etkinliği büyük bir coşku, heyecan ve sevinç içerisinde gerçekleştirildi.

Etkinliğe Vali Mustafa Masatlı, Vali Yardımcısı Gökay İçen, Samandağ Kaymakamı Emre Dündar, İl kurum müdürleri, İl Gençlik Spor Müdürlüğüne bağlı kurslarda eğitim alan öğrenciler, çocuklar ve her yaştan sporsever halkın da katılımıyla gerçekleştirilen bisiklet sürme etkinliğinde konuşma yapan Vali Masatlı, Cumhuriyetimizin 100. yılına vurgu yaparak “ Bizler de Hatay olarak 100. yılımızı büyük bir onur ile çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Bugün burada bir bisiklet etkinliğimiz oldu. Sporcularımız, gençlerimiz, çocuklarımız ve her yaştan sporseverlerimiz bu etkinliğe katıldı” dedi.

Çocuğundan gencine, memurundan amirine, kadınından erkeğine kadar herkesi, bütün olarak kucaklayan bir yönetim şekli olması bakımından Cumhuriyet’in bizler için ne kadar değerli olduğunu dile getiren Vali Masatlı sözlerine şöyle devam etti: “Cumhuriyetimizin 100. yılıyla birlikte Türkiye Yüzyılı’na girmekten dolayı gururluyuz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Milletimizle el ele vererek Cumhuriyetimizi, daha ileri taşıyarak gelecek nesillere emanet etmenin gayreti içerisinde olacağız. İnşallah önümüzdeki yıl ve önümüzdeki asır, hem Hatay’ımız hem de ülkemiz için çok daha iyi olacak. Cumhuriyetin faziletine inanmış yönetim anlayışımız, insanımızın ve Ülkemizin geleceği için hiç durmadan çalışarak Cumhuriyetimizi yaşatmanın sorumluluğunu bizlere hiç unutturmayacaktır.”

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız için canını feda eden şehitlerimizi rahmetle anan Vali Masatlı, başlangıç düdüğünü çalarak bisiklet sürme etkinliğini başlatıp sporseverlerle ve gençlerle birlikte Cumhuriyetimizin 100. yıl onuruna pedal çevirdi. Etkinlik Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır coşku ve heyecan içerisinde gerçekleştirildi. Haber Merkezi