Şehit Fırat Güner ve depremde yaşamını yitiren Cemil öğretmenin adı kütüphanede yaşayacak

Altınözü ilçesine bağlı Kıyıgören ve Ziyaret Mahallesi’nde yer alan iki okulda iki anlamlı kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Fırat Güner adına ailesi ve silah arkadaşları tarafından Kıyıgören Şehit Mehmet Günay Ortaokulu’nda yapımı tamamlanan kütüphane törenle hizmete açıldı. Törene Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert, Altınözü Belediye Başkan Vekili Abdulhamit Ölmez, Altınözü İlçe Garnizon Komutanı Nuh Koçyiğit, Altınözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güner, ilçe protokolü, şehit Güner’in ailesi ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Aynı heyet tarafından bir diğer kütüphanede Ziyaret Mahallesi’nde açıldı. 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden öğretmen Cemil Selçuk anısına, bir hayırsever tarafından kendi okulu olan Ziyaret İlkokulu-Ortaokulu’nda oluşturulan kütüphane törenle hizmete açıldı. Depremde vefat eden Cemil öğretmen uzun yıllar boyunca ilçede Hanyolu, Keskincik, Hacıpaşa, Kıyıgören, Çetenli ve son olarak Ziyaret Mahallesi’nde okullarda görev yapmıştı. Haber: Sabahattin Atasoy