Türk futbolunda kapkara gece, hakeme alçakça saldırı yapıldı. Tüm ligler süresiz ertelendi

MKE Ankaragücü – Çaykur Rizespor A.Ş. arasında oynanan Trendyol Süper Lig maçı sonrası Ankaragücü kulüp başkanı Faruk Koca’nın FIFA kokartlı maçın hakemi Halil Umut Meler’e yaptığı yumrukla saldırı inifal yarattı. Bazı kendini bilmezler de yumruğun ardından yerde yatan Meler’in yüzüne tekme attı. Skandal olaya büyük bir tepki yağdı. Saldırıya karışanlar gözaltına alındı.

TFF, bu vahim olayı kınarken tüm liglerin süresiz ertelendiğini duyurdu. TFF’den yapılan açıklamada “Yapılan insanlık dışı alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Halil Umut Meler’in sağlık durumunu yakından takip ediyor, değerli hakemimize acil şifalar diliyoruz.  Bugün bu alçak saldırı sadece Halil Umut Meler’e yapılmamıştır. Bugün bu insanlık dışı alçak saldırı Türk Futbolunun tüm paydaşlarına yapılmıştır. Bugüne kadar hakemleri hedef gösteren, hakemlere yönelik suça teşvik eden herkes bu aşağılık suçun ortağıdır. Kulüp Başkanlarının, yöneticilerinin, teknik direktörlerinin, TV yorumcularının hakemleri hedef gösteren sorumsuz açıklamaları bugün bu alçak saldırıya zemin hazırlamıştır. Yıllar önce olmuş bazı olayları bugün olmuş gibi sürekli gündeme getiren herkes bu çirkinliğin sorumlusudur.

Bu insanlık dışı saldırının sorumluları ve azmettiricileri hakkında Devletimizle eş güdümlü olarak hak ettikleri tüm cezai işlemler uygulamaya başlamıştır. Sorumlu kulüp, Kulüp Başkanı, yöneticileri ve Halil Umut Meler’e saldırıda bulunan tüm suçlular, en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu kararı ile tüm liglerdeki maçlar süresiz olarak ertelenmiştir” denildi. Haber: Sabahattin Atasoy