Vali Masatlı, Altınözü’nde yapımı süren hizmetleri inceledi

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Altınözü’ne gelerek ilçede yapımı süren kamu kurumları ve köy evlerini ziyaret etti, incelemelerde bulundu. Vali Masatlı’ya Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı eşlik etti. Altınözü temaslarına; zeytin ağacı yetiştiriciliği, zeytin çeşitleri, zeytinyağı üretim teknikleri, kalite kontrolü ve pazarlama konularında araştırmalar yaparak sektöre önemli bir katkı sağlayacak olan Altınözü Zeytincilik Araştırma Enstitüsü’nde incelemelerde bulunarak başlayan Vali Masatlı daha sonra Altınözü İlçe Emniyet Amirliği Yeni Hizmet Binası ve Altınözü Hükümet Konağı alanında incelemelerde bulundu.

Vali Masatlı B sınıfı olarak projelendirilen ve kısa süre içerisinde hizmete açılarak tüm uzman hekim branşların hizmet vereceği Altınözü Devlet Hastanesi’ni de ziyaret ederek çalışmalarda gelinen son durum hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Avuttepe’de yapımı süren ilk ve ortaokul inşaatında incelemelerde bulunan Vali Masatlı, Altınözü’nün eğitimden sağlığa, tarımdan istihdama, kültürden ulaşıma yönelik tüm alanlarda gelişmesi adına ilçeye destek olmayı sürdüreceklerini kaydetti.

İlçe protokolü ile birlikte Altınözü’nde yapımı süren projeleri tek tek inceleyen Vali Masatlı, Yanıkpınar, Hanyolu ve Karbeyaz Mahalleleri’nde yapımı süren köy evlerini ziyaret etti.

BAŞKAN SARI: ALTINÖZÜ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Ziyaretinden ve ilgisinden dolayı Vali Masatlı’ya teşekkür eden Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, “Valimiz ve Kaymakamımızla birlikte ilçemizde yapımı hızla süren proje alanlarında incelemelerde bulunduk. Devletimiz, tüm gücüyle milletimizin yanında olmaya ve yaralarını sarmaya devam ediyor. İlgi ve desteğinden ötürü valimize teşekkür ediyorum. El birliğiyle ilçemizi hayatın her alanında kalkındıramaya ve ihtiyaç duyulan tüm projeleri hayata geçirmek için çalışmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı. Haber: Sabahattin Atasoy