Yeşildal: 14,2 milyarlık kredi seçim öncesinde alındı

“AK Parti öncesinde kredi yok AK Parti sonrasında kredi var gibi bir algı yaratmak doğru değildir. Hatay’a hizmetlerimiz dün olduğu gibi bugün ve yarın da devam edecek”

 

AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Çevre Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin seçim sonrası HBB’ye yaptığı ziyarette ifade ettiği “ Şimdi bizim elde ettiğimiz özel bir kredi var. Dünya Bankası’ndan tam 14,2 milyar lirayı Hatay için kullanacağız. Projelerimiz hazır.” şeklindeki açıklamalarının yanlış değerlendirilerek, algı yaratılmak istendiğini savundu.

Milletvekili Adem Yeşildal, söz konusu kredinin sanki AK Parti seçimi kazandıktan sonra devreye girerek daha önceki dönemde böyle bir imkanın yaratılmadığı ya da kullanılmadığı yönünde bir algı yaratılmak istendiğini savunarak, “Yaratılmak istenen algı doğru değildir. 14.2 Milyar kredi daha önce Hatay’da kullanılmak üzere bir önceki dönemde elde edildi ve HBB meclis üyelerinin tamamının oy birliği ile verdiği onay sonucu, kalem kalem belirlenmiş projelerde harcanmak üzere hayata geçirilmiştir. Biz bu ülkede birlik ve beraberlik içinde ‘Biz’ duygusuyla hareket etmeliyiz. AK Parti öncesinde kredi yok AK Parti sonrasında kredi var gibi bir algı yaratmak doğru değildir. Hatay’a hizmetlerimiz dün olduğu gibi bugün ve yarın da devam edecek. Hatay konusu partiler üstü ortak akıl ile ele alınmalıdır” dedi. Haber Merkezi