Zehir tacirleri ile kararlı mücadeleye devam!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Hatay dâhil 45 ilde düzenlen “Narkoçelik-25” operasyonlarında 538 kilogram uyuşturucu, 2 milyon 30 bin 500 adet kök kenevir ve kök skunk ele geçirildiğini ve 320 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde, uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik düzenlenen operasyona 765 ekip, 1910 personel, 9 hava aracı ve 26 narkotik dedektör köpeğinin katıldığını kaydetti.

538 kilogram uyuşturucu madde, 2 milyon 30 bin 500 kök kenevir ve kök skunk, 188 bin adet uyuşturucu hapın ele geçirildiği, 320 şüphelinin de yakalandığını aktaran Yerlikaya, “Ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi, Kahraman Jandarmamızı ve Gümrük Muhafaza ekiplerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi