Büyük zaferi kutladık, şehitlerimizi yad ettik

Altınözü’nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi. İlk olarak Altınözü Tacettin Sürmeli Parkı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na sırasıyla Altınözü Kaymakamlığı, Altınözü Garnizon Komutanlığı ve Altınözü Belediyesi’nin çelenkleri sunuldu. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Anma programının bir sonraki adresi Altınözü Belediyesi Konferans Salonu oldu. Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu’nun hazırladığı program, günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmanın ardından Kur’anı-Kerim tilaveti ile devam etti. Daha sonra sırasıyla sinevizyon gösterimi, Çanakkale Geçilmez Orotoryosu, Gölge Oyunu ve Çanakkale Türküleri Okul Korosu ile anma programı devam etti.

18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla Altınözü’nde düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında ilk 3’e giren öğrencilere ödülleri verildi.

Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ve ilçe protokolü programın ardından Şehit Jandarma Er Hasan Akpınar, Şehit Piyade Sözleşmeli Er Fırat Güner ve Şehit Piyade Er Mehmet Günay’ın kabirlerini ziyaret ederek dua etti. Başkan Sarı, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi. Haber: Sabahattin Atasoy