Özel: Zan bize kaybettirme potansiyeline sahip!

Türkiye İşçi Partisi’nde Gökhan Zan depremi yaşanırken, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in geçtiğiz günlerde yaptığı açıklama bir kez daha gündeme geldi.  Verdiği bir röportajda, “TİP’in Hatay adayı seçimi kaybettirme potansiyeline sahip” ifadesini kullanan Özel’in bu söyleminin hemen ardından TİP’in Gökhan Zan’ı adaylıktan çekmesi dikkat çekti.

Zan,  “Daha önce adaylıktan çekilmem için Lütfü Savaş adına geldiklerini, çekilmezsem bana ve aileme zarar vereceklerini, sahte kayıtlarla itibar suikastı yapacaklarını söyleyenlerin şantajına maruz kaldım” diyerek kumpasa maruz kaldığını savunuyor.

Aday listelerinin teslim edilmesine bir gün kala yaptığı açıklamada son anketlerde Lütfü Savaş’la beraber kazanamadıklarını ve halkın sesine kulak vermek zorunda olduklarını söyleyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Lütfü Savaş’a “Seni aday yapmayacağız. Başka bir isim arıyoruz” dese de Savaş’ın “Beni aday yapmazsanız bağımsız aday olurum” şantajına boyun eğmiş ve aday listelerinin YSK’ya teslim edilmesine saatler kala bir kez daha Lütfü Savaş’ta karar kılmıştı.

CHP’nin zikzaklarla dolu Hatay politikasının ardından, TİP’in de “şaibe” iddiasıyla Gökhan Zan’ı adaylıktan çekmesi gündeme bomba gibi düştü. Halk, CHP ve TİP’i kirli siyaset değil şeffaf ve dürüst bir siyaset yapmaya davet etti. Haber: Sabahattin Atasoy