Elektronikçiler çarşısı esnafının sorunları kısa sürede çözülecek

Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan Kocaeli Gebze 2 Elektronikçiler Çarşı’sında esnaf, kaymakam ve vali yardımcının da katıldığı istişare toplantısı yaptı.

Köy garajlarında kurulan Kocaeli Gebze 2 Elektronikçiler Çarşı’nın sıkıntıları ve görüş önerilerinin konuşulduğu istişare toplantısına Vali Yardımcısı Onur Özaydın, Kaymakam Habib Güneyli, Hatay Elektronikçiler Odası Başkanı Adnan Taşçıoğlu ile çarşı esnafı katıldı.

Esnaf tarafından temsilci olarak seçilen çarşı başkanı Hikmet Karaoğlan’ın açılış konuşması yaptığı toplantıda esnafın sıkıntıları dile getirildi. Karaoğlan konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “Sayın vali yardımcımız ve sayın kaymakamımız bizlerin davetini kırmayarak sorunlarımızı yerinde dinlemye geldiler. Kendilerine esnafımız adına çok teşekkür ediyorum.”

Kocaeli Gebze 2 Elektronikçiler Çarşı’nın eksikleri yeni gelecek 20 adet 24 metre işyeri eklemeler olacağını güvenlik kamerası takılarak olası hırsızlık vakalarının önüne geçileceği belirtildi.

Gıda ve yemek sektörlerinde hizmet veren işletmelerinde çarşına hizmet vermesini talep eden esnaf PTT’nin de diğer çarşılardaki gibi mobil olarak orada da hizmet vermesini talep ettiler.

Kocaeli Gebze 2 Elektronikçiler Çarşı esnaf sakinlerinin sorunlarını dinleyen Vali Yardımcısı Onur Özaydın ve Kaymakam Habib Güneyli istek ve talepleri Hatay Valisi Mustafa Masatlı’ya ileteceklerini Vali Masatlı’nın da en kısa sürede esnafı ziyaret edeceğini belirttiler.

Esnafın siftah etmediği parakende iş yapanların zor bir süreçten geçtiğini 72 adet işyeri olup 9 aydır sadece 30 kişinin çarşıda işyerini açtığının belirtilmesi üzerine Vali Yardımcısı Onur Özaydın ve Kaymakam Habib Güneyli gereken tahliyelerin yapılması için kaymakamlığın gerekeni yapacağını söylediler.

Toplantının sonunda ise Kocaeli Gebze 2 Elektronikçiler Çarşı esnafı Vali Yardımcısı Onur Özaydın, Kaymakam Habib Güneyli ile Hatay Elektronikçiler Odası Başkanı Adnan Taşçıoğlu’na ilgilerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler. Haber: Mahmut Tuncay