Hasırcı: Arzu Savaş’ı Defne Belediyesi’nde çalışırken gören oldu mu?

31 Mart’ta yapılan seçimlerde çok az bir farkla Defne Belediyesi’ni CHP’ye kaptıran TKP Belediye Başkan Adayı Hizam Hasırcı, Defne için çalışmaya devam ediyor. Seçim yatırımı olarak belediyede haksız bir şekilde işe alınan 13 kişinin iş akdinin feshini sağlayan Hasırcı, bu kez de HBB eski belediye başkanı Lütfü Savaş’ın yengesi olan Arzu Savaş için “Defne Belediyesi’nde çalıştığını gören oldu mu?” sorusunu yöneltti.

Çalışmadan, üretmeden maaş alanlara “ATM memuru” denildiğini hatırlatan Hasırcı,  “Lütfü Savaş’ın yengesi olan Arzu Savaş’ı belediyenin herhangi bir biriminde çalışırken gören oldu mu?

YOKSULLAR VARKEN BU KADAR ZENGİN BİRİ NİYE İSTİHDAM EDİLİYOR

Defne’nin ihtiyaç sahibi binlerce genci işsizlikten geçim sıkıntısı yaşarken Karun kadar zengin olan bir aileye mensup bu kişinin istihdam edilmesi doğru mudur? Defne Belediyesi yönetimi bu kişi hakkında soruşturma başlatıp gereğini yapacak mı?  Bu istihdam sizleri yıllardır Defne ve Hatay’da iktidar yapan bu halka ihanet değil mi? Bu konuyla ilgili çok yoğun bir şekilde çalışmalarımız sürüyor, sürecek. Beş yerden birden maaş alanları da gördük bu ülkede. Herkes bulunduğu il ve ilçe de bunların yakasına yapışmalıdır. Bu ülkede yatağa aç giren, evine bayramdan bayrama et geçen, çocuklarına mama, elbise alamadığı için intihar eden bütün mazlumların ahı var üzerinizde. Halka ihanet eden herkes er ya da geç bunun hesabını verecek” açıklamasını yaptı. Haber: Sabahattin Atasoy