Terimizin son damlasına kadar mücadele edeceğiz

2 haftada 4 puan toplayan Hatayspor’un yeni hocası Özhan Pulat, Ankaragücü maçında büyük bir özveriyle oynayıp kazandıklarını ve 3 puanı Hatay halkına armağan ettiklerini söyledi. Pulat, Gaziantep maçındaki skandal hakem kararlarını hatırlatmayı da ihmal etmedi

 

Atakaş Hatayspor’un başında çıktığı ikinci maçından galibiyetle ayrılan ve takımının başında çıktığı 2 maçta 4 puan toplamayı başararak takımın ligde kalma umutlarını son 2 haftaya taşıyan teknik direktör Özhan Pulat, umutlu konuştu. 2-1 kazanılan Ankaragücü maçını değerlendiren Pulat, rakibi iyi analiz ettiklerini ve oyuncularının da büyük bir özveri ile oynayarak galibiyeti almayı başardıklarını kaydetti. Alınan 3 puanı Hatay halkına armağan ettiklerini söyleyen Pulat, “Oyuncularımıza ön tarafta çok güçlü bir Ankaragücü olduğunu ancak biz doğru savunmayı yaparsak ve inanırsak bu maçın bize hiç uzak olmadığını anlattık. Oyuncular, bizim oyundan hiç kopmadığımızı ve inancımızı gördü. Yaptığımız değişikliklerle oyuna hep hareket getirmeye çalıştık. Hem yaptığımız değişiklikler hem oyuncuların mükemmel özverisi ve mücadelesi bize bu galibiyeti getirdi. Tam anlamıyla oyuncular bizim ne oynamak istediğimizi görüp ona göre oynadılar. Oyuncularımızın emeklerine sağlık. Bu galibiyet tüm Hatay halkına armağan olsun” dedi.

GAZİANTEP MAÇINDA HAKKIMIZI YEDİLER!

Önümüzdeki hafta oynanacak olan Beşiktaş maçını da değerlendiren Pulat, Hatayspor’un hakkının yendiğini ve rakipler dışında başka durumlarla da mücadele etmek zorunda kaldıklarına vurgu yaptı. Gaziantep maçındaki skandal hakem hatalarını hatırlatan Pulat, “Hatayspor bu noktadan sonra artık akibin kim olduğuna bakmaksızın iyi konsantre olmak zorunda. Beşiktaş, şu dönemde talihsiz ve zor bir rakip bizim için ama artık hiçbir hesabı yapacak durumumuz yok. Çünkü bakıyorsunuz geçen hafta VAR hakemi bütün takımlara yabancı gelirken bize yerli VAR hakemi. Bize verilmeyen çok net bir penaltı. Yayıncı kuruluşta dahi Hatayspor’un hakkının nasıl yendiği söyleniyor. Biz sadece Beşiktaş’la mücadele etsek sanırım minimuma indirmiş oluruz problemleri. Hiçbir şekilde mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Terimizin son damlasına kadar ligde kalmak için elimizden geleni yapacağız” açıklamasında bulundu.

Haber: Sabahattin Atasoy

Foto: AA